Uplatniteľnosť v praxi i na VŠ

Ministerstvo práce spustilo nový webový portál Uplatnenie.sk, kde si môže verejnosť pozrieť, ako sa darí absolventom jednotlivých stredných a vysokých škôl uplatniť na trhu práce. Naša škola - SPŠ dopravná Trnava - z hľadiska uplatnenia absolventov sa radí medzi najlepšie na Slovensku.

Pár slov úspešných absolventov :

S odstupom času, keď spomínam na svoje detstvo a neskoršie dospievanie, uvedomujem si stále viac a viac, ako ma ovplyvňovalo mnoho skvelých učiteľov, spolužiakov a priateľov. Ku týmto jednoznačne patria aj moji drahí učitelia zo Strednej priemyselnej školy dopravnej, ktorú som navštevoval v rokoch 2000 – 2004. Dnes, keď počujem, že moji študenti majú rovnakú strednú školu, ako som mal ja, zaplaví ma veľa krásnych spomienok na moje štúdium na SPŠD TT. Túto školu a jej výborných pedagógov si vážim hlavne z toho dôvodu, že formovali aj moju osobnosť. Prajem našej strednej škole mnoho ďalších dlhoročných úspechov a dobrých študentov s vôľou dozvedieť sa niečo nové, niečo nepoznané.

Ing. Ján Vrábel, PhD.

Odborný asistent

Žilinská univerzita v Žiline

spokojný absolvent SPŠD Trnava

 ešte raz ďakujem,

s úctou

 Váš spokojný študent

 

 

Vláčiky ma priťahovali už od malička a neskôr sa k nim pridala aj červená čiapka. Táto železničná záľuba ma preto viedla na vtedajšiu SPŠD v Trnave a neskôr do Žiliny na VŠDS, dnešnú Žilinskú univerzitu v Žiline. Po zaujímavom štúdiu som sa k obľúbeným vláčikom už dostal naozaj blízko, a to ako výpravca, neskôr konštruktér grafikonu vlakovej dopravy až po súčasnú prácu v oblasti marketingu a manažmentu dopravných trás na ŽSR. Koníček sa mi stal prácou a práca koníčkom...niekedy to naozaj vyjde a funguje.

 

Ing. Peter Šulko, PhD.,

Generálne riaditeľstvo ŽSR, Odbor obchodu, Bratislava

Riaditeľ odboru dopravy

 

 

Pre dopravnú školu som sa rozhodol lebo pochádzam zo železničiarskej rodiny. Starý otec aj otec robili na železnici. Celé obdobie štúdia bolo pre mňa určitou skúškou vytrvalosti a dôkazom toho, že pokiaľ ide človek za dobrým pozitívnym cieľom, nemal by sa zbytočne vzdávať ani v dobe, kedy sa príliš nedarí ísť po priamej pohodlnej ceste. Ale mal by sa snažiť vydržať!

Vedeniu školy a pedagogickému kolektívu, všetkým zamestnancom školy prajem dobré zdravie, úspechy v práci, radosť a optimizmus, bývalým absolventom veľa šťastia v živote a terajším aj budúcim žiakom, aby sa ich sny a predstavy v čo najväčšej miere splnili.

 

Ing. Peter Molda

Železnice Slovenskej republiky

Vedúci oddelenia krízového riadenia a ochrany

 

 

 

Na svoju školu spomínam veľmi rád. Možem povedať, že aj vďaka nej robím v danom obore a mám prácu ktorá ma baví.

Som hrdý na svoju školu, že som na v nej študoval.

 

Ing. Tomáš Rotbauer,

PROJEKT SIGNAL s.r.o.

 

 

 

Neviem, či som úspešný absolvent, ale na SPŠD v Trnave mám len tie najlepšie spomienky.

Stretol som tam kolektív, ktorý držal spolu za každých okolností a po rokoch musím povedať, že taká jednotnosť sa nevidí. Ešte dnes na „stretávky“ chodí 25-28 ľudí.

Pamätám si na prax na staniciach, dokonca raz pre mňa prišiel otec, či ešte nepôjdem domov, lebo je už 18:30 hod (ráno som tam bol už pred siedmou).

Mal som šťastie na väčšinu dobrých učiteľov a napriek mojej „vymýšľavejanespokojnej“ povahe (dnes sa im hovorí hyperaktívny)  som ukončil školu maturitou.

Pamätám si naozaj na veľmi dobrých učiteľov a skvelých odborníkov. Ďakujem im, že veľa nimi odovzdaných vedomostí som neskôr veľa krát použil.

Po maturite som išiel hneď pracovať na stanicu do Pezinka (signalista), potom na dva roky do železničného vojska, naspäť signalista, výpravcovský kurz v Gelnici, výpravca,

inšpektor pre školenie, ... VO a dnes som na GR ŽSR. Počas práce som si spravil vysokú školu (PEDaS) a dnes je to už vyše 30 rokov, čo som zo strednej školy preč.

Musím povedať, že učiteľskému tímu a samotnej škole ďakujem, že som dostal základ do praxe. Naozaj som z neho ťažil v praxi, na vojne, na VŠ.

Dnešným absolventom prajem, aby aj oni našli uplatnenie v práci, ktorá ich bude baviť a na ktorú sa pripravujú.

Nám železničiarom prajem, aby sme z vašej aj mojej (priemyslovky) školy dostávali čo najviac odborníkov a aby prepojenie školy a praxe bolo kontinuálne.

Aby sme si aj my na ŽSR mohli vyberať z absolventov. Prajem učiteľom, aby zaujali študentov tak, ako nás zaujali naši.

 

Ing. Pavol SUCHOŇ

Manažér hlavného produktu

Riadenie spôsobilosti v doprave

Oddelenie vzdelávania a rozvoja zamestnancov

O 510 – Odbor riadenia ľudských zdrojov

Generálne riaditeľstvo ŽSR

Bratislava