Kto sa v rámci portálu Kam na strednú môže prezentovať?

Každá stredná škola, ktorá má záujem pomôcť svojim študentom pri výbere školy, alebo zamestnania prostredníctvom projektu Končím školu a ktorá pristúpila k Memorandu o spolupráci (prečítajte si jeho znenie tu >>). Pokiaľ ste memorandum nedostali, napíšte nám email na info@nakac.sk

Je prezentácia školy na portáli Kam na strednú spoplatnená?

Pre všetky školy, ktoré sú súčasťou projektu Končím školu, je prezentácia na portáli Kam na strednú zadarmo a vždy bude.

Je možné zviditeľniť našu školu, napríklad byť prvý v poradí vo vyhľadávači?

Nie je to možné.
Na stránkach portálu Kam na strednú nie je možné preferovať konkrétne stredné školy, ale poskytnúť žiakom základných škôl relevantné a objektívne informácie o stredných školách.  
 

Ako si vytvorím video v danej kategórii, napríklad Život v škole?

Vytvoríte video a uploadujete ho na YouTube alebo Vimeo. Následne sa prihlásite do portálu Kam na strednú a vyberiete si kategóriu, napr. Život v škole. Doplníte link videa na YouTube/Vimeo, napíšete nadpis a krátky popis k videu. 

Je možné k videám zverejniť aj text?

Áno, je to možné a odporúčame to. Hoci ide o videoportál a na ňom videá o škole, zamerajte sa v texte na kľúčové slová a podstatné informácie, ktoré pomôžu pri vyhľadávaní videa alebo školy na internete.

Môžeme v jednotlivých kategóriách uverejniť viacero videí?

Áno. Môžete ich zverejniť neobmedzené množstvo, ukáže sa však len posledných 10 podľa dátumu zverejnenia na portáli.

Aká je ideálna dĺžka videa?

Dĺžka videa, ktoré máte na YouTube alebo Vimeu, záleží od množstva informácií, ktoré chcete spracovať. Odporúčame mať radšej kratšie, dynamické video, s dĺžkou medzi 1-2 minútami.
 

Nemáme financie na tvorbu videí, má pre nás portál zmysel?

Určite áno.
V dnešnej dobe má každá škola študentov, ktorí si nakrúcajú svoje vlastné videá. Je to moderné a mladí ľudia robia radi videá. Zapojte ich do tvorby obsahu na svojej stránke.

Vyhľadajte školských youtuberov, ktorí vám radi pomôžu pri zachytení konkrétnej udalosti alebo života školy. A navyše, je to pohľad mladých ľudí, ktorí sú len o málo starší ako vaši diváci - budúci študenti. O to viac budú pre nich takto pripravené videá zaujímavé.