Naši žiaci majstri v robotike

 • Naši študenti sú Majstri sveta v robotike.

 • Víťazstvo na slovenskom ROBOCUP-e zabezpečilo našim študentom miesto v reprezentácii Slovenska  na robotické majstrovstvá sveta RoboCup 2022, ktoré sa uskutočnili v dňoch 11.-17.7. 2022v thajskom BANGKOKU.

  Našu školu – Spojená škola, Komárňanská 28, Nové Zámky – a Nitriansky samosprávny kraj reprezentovali študenti Daniel Čerešňa a Patrik Pintér.

  Krátke video z vyhlasovacieho ceremoniálu

  Súťažili v kategórii RCJ Rescue Simulation (Webots-Erebus). RoboCupJunior Rescue.Simulation poskytuje vzrušujúce nové vzdelávacie príležitosti s novo vyvinutou platformou (Webots-Erebus). Virtuálny robot má za úlohu preskúmať a zmapovať bludisko s rôznymi miestnosťami a identifikovať obete na svojej ceste. Pravidlá nastavené pre RCJ RescueSimulation sú podobné ako RCJ Rescue Maze a sú rozšírené o nové oblasti s ťažším terénom. Okrem toho sú začlenené niektoré prvky z RoboCup Rescue Major.

  Súťaž prebiehala online v konkurencii 19 tímov z celého sveta. Podmienky súťaže boli náročné . Svedčí o tom aj skutočnosť, že organizátori po prvom súťažnom dni poskytli postupujúcim tímom ďalší setup day pre nastavenie robotov.

   

  Po nasledujúcom súťažnom dni sa v kategórii vyselektovalo 12 finalistov. Pričom, pre nás prekvapujúco, postúpil aj náš tím  - CASTLEBot. Popri individuálnej súťaži tímov organizátori otvorili súťaž supertímov. Práve táto kategória kladie na tímy zvýšené nároky, pretože okrem „bežných“ prekážok bolo potrebné vytvoriť komunikáciu medzi súťažiacimi a zároveň aj ich robotmi.    A úlohu operatívne zvládnuť „od večera – do rána“.Najlepšie sa s uvedenými podmienkami vysporiadali naši študenti v spolupráci so študentmi z Nemecka. A napriek drvivej prevahe amerického JMV tímu v individuálnej súťaži sme sa stali svetovými šampiónmi v kategórii Superteam RCJ Rescue Simulation (Webots-Erebus).