GGlow up

Študentská spoločnosť GGlow up

Vstupujeme na trh s produktom, ktorý chceme ponúknuť širokej verejnosti, ale hlavne mladým ľuďom, ktorí preferujú v obliekaní originálnosť, nápaditosť a vkusnosť. Pri voľbe produktu podnikania sme chceli zohľadniť aj ekologický aspekt. Preto sme si po vyhodnotení spotrebiteľského prieskumu zvolili výrobu a predaj originálnych ručne vyrobených batikovaných tričiek. Otázka znie, ako pomôžeme ekológii? Všetci vieme, že konzumným spôsobom života, nákupom oblečenia zbytočne „zahlcujeme“ planétu nepoužívanými vecami. Preto sme sa rozhodli, že okrem výroby nových tričiek, budeme farbiť aj používané tričká, ktoré si zákazníci prinesú.
Naša študentská firma bola založená 16. októbra 2020 za účelom vzdelávania. Keďže sme žiaci gymnázia a nemáme ekonomické vzdelanie, možnosť naučiť sa podnikateľsky uvažovať, hospodárne podnikať, sme v podstate privítali. Sme prvými gymnazistami v Krupine, ktorým je umožnené prostredníctvom programu aplikovaná ekonómia naučiť sa reálnemu podnikaniu.
Rok 2020 je pre všetkých podnikateľov mimoriadne náročný. Riadime sa ale heslom: ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku a preto sme podnikanie prijali ako výzvu získať nové zručnosti, vedomosti. Keďže podnikanie budeme vykonávať „z domu“, zvolili sme si iba jeden produkt výroby. Dôraz sme pritom kládli na jeho originálnosť a jedinečnosť.