Bc.Milan Veróny

Nenarodil som sa, aby som bol priemerný.“

"Človeka v živote formujú skúsenosti, ľudia, ktorých stretne a ktorými sa obklopí. Často sa spomína cesta ako cieľ. My na tej ceste sme už od narodenia. Na nej stretávame ďalších ľudí. Niektorých len minieme, pri niektorých sa zastavíme a s niektorými určitý úsek cesty prejdeme.

Môj cieľ? Kráčať.​"

  • Rodičia a starí rodičia vytvárali základnú platformu pre budovanie môjho vzťahu k hudbe a to prostredníctvom folkóru. Všetko, čo som sa od nich naučil som postupne zúročoval na speváckych súťažiach. Neskôr ako huslista v detskom súbore DFS Vartášik a v dospeláckom FS Hont z Krupiny. Okrem toho som spolupracoval a účinkoval s rôznymi ďalšími folklórnymi skupinami z regiónu.
  • ​Po skončení gymnázia som v roku 2006 začať študovať v Nitre na UKF Etnológiu a Etnomuzikológiu. O rok neskôr som si pridal aj  husle na konzervatóriu. Na 11 rokov sa Nitra stala mojím domovom. Tu sa hudba v mojom živote naplno ukotvila a začal som jej venovať prioritnú pozornosť. Okrem folklóru som začal objavovať pop, klasiku a jazz. Otvorili sa mi iné možnosti. Spolupráce s Katkou Hasprovou, Evkou Pavlíkovou, Desmodom, Mikom Hladkým, Tomášom Bezdedom a s ďalšími známymi slovenskými umelcami. Skúsenosti. Jeden semester som strávil vo Viedni štúdiom jazzových huslí. 
  • ​V roku 2017 som sa presťahoval do Bratislavy, kde aj momenálne pôsobím. Mesto, ktoré podľa mňa vrámci Slovenska poskytuje najviac možností uplatniť sa. A to nielen pre umelcov. Ako huslista účinkujem v SND v hre "Dobrodružstvo alebo zmierenie pri Obžinkoch", vediem svoju cimbalovku. Podarilo sami vycestovať na turné pro Británii s ČNSO, s ktorým sme hrali hudbu k filmu Harry Potter a kameň mudrcov. Na prelome rokov 2019/2020 som bol tiež na turné s Vienna Symphonieta po Číne. Môj posledný (pre mňa) významný počin je nahratie môjho albumu. Ten som nahral s cimbalovkou a je to akýsi návrat k domovu. K Hontu. 
  • "Som tu, aby som bol originálnou súčiastkou tohto sveta a nie ďalšou kópiou."