Ahoj, budúca žiačka/budúci žiak našej školy,
si v deviatom ročníku a rozmýšľaš nad strednou školou, však? Áno, viem, v pätnástich rokoch je veľmi ťažké rozhodovať sa, akú školu si vybrať. Ak ťa baví práca s rôznymi strojmi, choď na strojnícku školu, ak ťa bavia jazyky, choď na bilingválne gymnázium. Ak chceš ale pomáhať iným ľuďom a páči sa ti ten pocit, že niekomu pomôžeš, tak naša škola bude pre teba to pravé. Poď, predstavíme ti ju.  

Naša škola sa volá Stredná zdravotnícka škola Považská Bystrica. Nachádzame sa na ulici Školská 230 pri Obchodnej akadémii, Gymnáziu, 3. základnej škole a pri Strednej odbornej škole strojníckej.

Náplňou našej školy je pripraviť ťa na vykonávanie tvojho budúceho povolania. Výber PRAKTICKÁ SESTRA alebo MASÉR je len na tebe, keďže obe sú veľmi dôležité povolania, najmä v dnešnej dobe.

Ešte stále váhaš? Ja a moji spolužiaci tu študujeme už tretí rok, a tak sme zozbierali zopár dôvodov, prečo si vybrať práve NAŠU POVAŽSKOBYSTRICKÚ ZDRAVOTKU:

  1. Ak si z okolia Považskej Bystrice a chceš ísť na zdravotnícku školu, tak naozaj odporúčam tú našu! Myslím si, že je zbytočné dochádzať do iných miest alebo ísť na internát (doma je predsa len doma), keď máme výbornú školu aj v našom meste. A ak ti niekto povedal, že sme len taká nejaká jednoduchá nudná škola, tak nech sa príde pozrieť alebo si to rovno skúsiť a presvedčí sa o opaku.
  2. Sme síce menšia škola, ale vďaka tomu sme ako jedna rodina a pomáhame si nie len medzi jednotlivými triedami ale aj medzi ostatnými ročníkmi
  3. Môže sa zdať, že toto je ťažšia škola, pretože je tu viac odborných predmetov, ako napr. anatómia, latinčina, ošetrovateľské techniky, ale stačí prvý polrok a na všetko si zvykneš. Ver mi, nie je to nič, čo by sa nedalo zvládnuť.
  4. Sme  škola, kde všetci dospejú rýchlejšie ako na iných školách.
  5. Naučíš sa veľkej zodpovednosti. V odborných učebniach sa prvé dva roky na figurínach veľa naučíš a aj keď sa pomýliš, môžeš sa opraviť. V nemocnici je to už ale realita. Nemôžeš si nijak pomôcť, či nazrieť do poznámok. Musíš sa spoľahnúť len na seba a svoje vedomosti. Ale keď to dokážeš, budeš na seba právom hrdý/á.  
  6. Rád/rada cestuješ? Mnohí z nás sa chystáme na výmennú zahraničnú prax. Niektorí do španielskej Barcelony, iní do nemeckých Drážďan či Čiech. Drž nám palce, nech nám to situácia dovolí.
  7. Organizujeme veľa príjemných a zábavných akcií, ako napríklad imatrikulácie, vianočné posedenie, dobrovoľnícke a charitatívne aktivity.
  8. Naša pani riaditeľka sa nám snaží v škole spraviť príjemné prostredie a prijíma každý návrh na zmenu. My sami si môžeme navrhnúť akcie, aké by sme chceli organizovať. Takto sme sa dohodli, napr. na triedení odpadu, či čitateľskom kútiku a možno bude aj vonkajší altánok J.
  9. Vieš o tom, že máme matematiku len raz do týždňa? 
  10. Škola a toto povolanie do veľkej miery formuje aj osobnosť každého z nás a pomáha nám uvedomiť si, čo je v živote dôležité.

Sú to 4 roky tvojho života, ktoré si zvolíš ty sám/sama. Ak ťa teda zaujíma ľudské telo, baví práca a komunikácia s ľuďmi, podaj si prihlášku, nauč sa na prijímacie skúšky (slovenský jazyk a biológia 7. ročník - ľudské telo) a vítam Ťa a u nás v škole.

Tešíme sa na teba a držíme palce pri prijímacích skúškach!