Zlatá Dofáčka

Naša úplne prvá zlatá absolventka - Sára Popovičová z V.A – úspešne zvládla všetky tri oblasti (bronzovú, striebornú, zlatú) a onedlho si preberie ocenenie na zlatej ceremónii!!!

A aká bola jej DofE cesta?

Sára: „Ako účastníčka DofE programu som sa rozvíjala počas týchto troch rokov hneď v niekoľkých oblastiach.

V rámci športu som prvé dva roky plávala, lebo to bol môj obľúbený šport. Najskôr som mala za cieľ zlepšiť svoj výkon, potom účasť na plaveckej súťaži a keď už som sa na zlatej úrovni nemala kam posunúť, športovú aktivitu som zamenila za cyklistiku. Bicyklovať som totiž nevedela dobre a bol tu priestor na moje zlepšenie.

Ďalšou kategóriou je talent. Japončina bola pre mňa jednoznačná voľba. Najskôr som začínala iba ako samouk, neskôr nastúpila aj na jazykovú školu. Zotrvala som pri tejto aktivite až do mojej zlatej úrovne a aj po skončení programu chcem v štúdiu pokračovať – našla som sa v tom.

Dobrovoľníctvo pre mňa tiež nebola náročná voľba. Rada trávim čas v lese a pri zbieraní húb a byliniek som vždy zbierala aj odpadky. Stačilo si cieľ nastaviť tak, aby bol merateľný (teda ho vymedziť nejakým množstvom a plochou) a bolo. Na zlatej úrovni už však zber odpadu nestačil. Dostala som tip na neziskovú organizáciu zvanú EduEra, ktorá zháňala nových dobrovoľníkov. Je to vlastne komunita mladých ľudí, ktorí tvoria edukačný obsah pre mládež, a ponúkajú Erasmus projekty. Na pozícii marketingového asistenta som sa naučila veľmi veľa o práci so sociálnymi sieťami a ako vlastne také fungovanie firmy vyzerá. Aj tu som opäť zotrvala po skončení projektu a získala dokonca pozíciu marketingovej manažérky.