Život na našej škole Súkromná stredná odborná škola v Sládkovičove

Život na našej škole Súkromná stredná odborná škola v Sládkovičove

V študijnom odbore Grafik digitálnych médií pripravujeme žiakov pre výkon povolaní v televíznych štúdiách, rozhlasu, novín, fotograf alebo grafik. Žiaci ukončia svoje štúdiá s maturitami, tím pádom majú možnosť ísť ďalej študovať aj na vysoké školy či už naše slovenské, alebo zahraničné.

V našej škole vládne rodinná atmosféra, čo sa odráža aj na našich rôznych zorganizovaných podujatiach. Programy sú pestré, vážne ale aj zábavné. Školské programy sú tak zostavené, aby poskytovali našim študentom zaujímavejší a živší školský život. Školské organizácie rozdeľujeme na exkurzie, študijné podujatia, jednodňové aj viacdňové školské výlety, pripájame sa do rôznych súťaží vnútrozemské ba aj zahraničné. Exkurzie sú pestré, ako napríklad návšteva multikina, návšteva televíznych štúdií v televízie Markíza (štúdio kde sa natáča Teleráno, TV noviny a počasie). Mali sme možnosť nahliadnuť do natáčania seriálu Horná Dolná, kde sme boli v priamom kontakte so všetkými zúčastnenými osobami a aj s hercami, ktorý denno-denne zhotovujú a vyrábajú seriály. Študijné podujatia, exkurzie organizujeme aj do zahraničia, ako napríklad minulý rok sme sa zúčastnili v Budapešti na výstave Word Press Photo. Po celom svete boli tie fotografie vystavené v sto dvadsiatich veľkomestách, ktoré zhotovili rôzny fotografi zo všetkých kútov sveta. Navštívili sme aj interaktívne múzeum, divadlo, parlament, no každoročne navštevujeme aj vianočné trhy. Žiaci mali možnosť vyskúšať a zažiť aj tímové dobrodružstvo a spoluprácu v takzvanom escape room. Konkrétne sme boli v Drakulovej oslobodzovacej miestnosti, kde sme mali zážitky až-až. Školské výlety viacdňové máme rozdelené na letné a zimné. Medzi letné školské výlety patrí už naša obvyklá turistika do našich prekrásnych hôr, cez čo žiaci spoznajú ešte lepšie našu rodnú zem, a cez zimu organizujeme lyžiarske výcviky do našich najlepších lyžiarskych stredísk. Samozrejme študenti majú možnosť vyskúšať svoje vedomosti aj v rôznych projektoch, súťažiach a odborných činnostiach. Naši študenti každý rok sa zúčastňujú jedno mesačného praxu v zahraničí, kde sú rozdelený do rôznych televízií, rádií, či do grafických štúdií, kde majú možnosť si vyskúšať svoje vedomosti v reálnom živote, na reálnych pracovných miestach.

Tešíme sa na zorganizovanie viac programov v budúcnosti aj pre vás.

 

 

Élet iskolánkban – Magán Szakközépiskola, Diószeg

 

               A digitális média grafika szakterületén felkészítjük a hallgatókat a televíziós stúdiókban, a rádióban, az újságokban, a fotózás vagy a grafika világában folytatott szakmák teljesítésére. A tanulók középiskolai végzettséggel fejezik be tanulmányaikat így lehetőségük van tanulmányaikat az egyetemeken folytatni, legyen az szlovák vagy külföldi intézmény.

               Iskolánkban családias légkör fogadja a diákokat, amit különböző szervezett rendezvényeink is tükröznek. A programok változatosak, komolyak ugyanakkor szórakoztatóak is. Az iskolai programokat úgy alakítjuk ki, hogy tanulóink számára érdekes és dinamikus iskolai életet nyújtsanak. Az iskolai rendezvényeket tanulmányi utakra, egy- és többnapos kirándulásokra bontjuk, sőt csatlakozunk különféle hazai és külföldi versenyekhez. A tanulmányi utak változatosak, mint például egy multiplex mozi látogatása, avagy a Markíza televíziós stúdiójának látogatása (az ún. Teleráno, időjárás és hírek stúdiója). Lehetőségünk volt megtekinteni a Horná Dolná sorozat forgatását, ahol közvetlen közelről figyelhettük a forgatást s a színészek munkáját, akik napi rendszerességgel hozzájárulnak a sorozat sikerességéhez. Külföldi tanulmányi rendezvényeket és kirándulásokat is szervezünk, például tavaly részt vettünk a budapesti Word Press Photo kiállításon. A világ minden táján, százhúsz városban állították ki a fényképeket, amelyeket a világ minden tájáról készítettek különböző fényképészek. Meglátogattunk egy interaktív múzeumot, színházat, s a parlamentet is. Továbbá minden évben ellátogatunk karácsonyi vásárra is. A diákoknak lehetőségük volt kipróbálni és megtapasztalni a csapatmunkát egy kalandos, szabaduló játékban. Pontosabban Drakula kastélyában voltunk, ahol izgalmas emlékeket szereztünk. Többnapos kirándulásokat télen és nyáron is szervezünk. A nyári iskolai kirándulások közé tartozik a szokásos túránk a gyönyörű hegyeinkbe, amelyeken keresztül a diákok még jobban megismerhetik hazánkat, télen pedig síoktatást szervezünk a legjobb síterepeinkre. Természetesen a diákoknak lehetőségük van tesztelni tudásukat különböző projektekben, versenyeken és szakmai tevékenységekben. Hallgatóink minden évben egy hónapos külföldi szakmai gyakorlaton vesznek részt, ahol különféle televíziókba, rádiókba vagy grafikai stúdiókba osztják őket, ahol lehetőségük van arra, hogy kipróbálják tudásukat a való életben, valós munkahelyeken.

               Bízunk benne, hogy a jövőben további programokat szervezhetünk számotokra.

Obľúbené videá