Premonštrátske gymnázium ponúka možnosť študovať priamo v srdci mesta v historickej školskej budove. Podmienkou pre prijatie je úspešné absolvovanie prijímacej skúšky, na škole však samozrejme ponúkame intenzívny prípravný kurz, s pomocou ktorého sa k nám určite dostaneš. Staň sa súčasťou gymnázia s najdlhšou tradíciou v meste Košice. Nadväzujeme na vyše 300-ročnú tradíciu, počas ktorej naše gymnázium tvorilo históriu tohto mesta. Ponúkame štvorročné štúdium, ktoré je zamerané humanitne, prírodovedne alebo IT smerom. Počet žiakov, ktorých môžeme prijať, je obmedzený z dôvodu kapacity budovy, tak neváhaj a prihlás sa k nám!

V súčasnosti má škola vyše 160 žiakov a pedagogický zbor tvorí 22 učiteľov, ktorí sú odborníci vo svojich odboroch. Na Premonštrátskom gymnáziu preferujeme ľudský prístup a kolektívny rozvoj žiaka pričom dbáme na vysokú akademickú a vzdelanostnú úroveň. Naši absolventi sa s úspešne umiestňujú nielen na domácich, ale aj na zahraničných vysokých školách. Vzhľadom na to, že ide o pomerne malú školu, dokážeme vytvoriť úprimnú a rodinnú atmosféru, v ktorej sa budeš cítiť ako doma.

Ponúkame kvalitné jazykové vzdelanie: Samozrejmosťou na našej škole je anglický jazyk, ktorý môžeš takisto uplatniť na zahraničnom študijnom pobyte v USA, alebo na rôznych exkurziách do Veľkej Británie a inde. Ako druhý jazyk si môžeš zvoliť nemčinu, ruštinu, alebo taliančinu. Vo všetkých jazykoch dosahujú žiaci na našej škole výborné výsledky, čo dokazujú aj na súťažiach a olympiádach. Pre ozajstných fajnšmekrov je možnosť vybrať si na tri roky aj tretí jazyk – latinčinu, ktorá Ti pomôže pri tvojom budúcom štúdiu na vysokej škole, hlavne ak sa chceš stať lekárom, právnikom, prírodovedcom alebo historikom.

Okrem latinčiny ponúka naša škola na výber ďalšie dva predmety: Finančná gramotnosť a Seminár z informatiky. Finančná gramotnosť ti pomôže lepšie sa zorientovať vo finančníckom a ekonomickom priestore, naučí Ťa správne sa pohybovať v dnešnom modernom svete a pripraví Ťa na budúcnosť. Seminár z informatiky ponúka rozširujúce štúdium pre tých, ktorí sa chcú ďalej venovať IT prostrediu. Na našej škole máš možnosť získať medzinárodne uznávané IT certifikáty, s ktorými sa v budúcnosti určite nestratíš a staneš sa horúcim kandidátom pre mnoho IT firiem nielen v Košiciach.

Premonštrátske gymnázium sa pýši plne zrekonštruovanou historickou budovou s najmodernejším školským vybavením. V každej triede sa nachádza tabuľa s fixkami, PC pre učiteľa a dataprojektor. Sme vybavení IT miestnosťou s počítačom pre každého študenta, a takisto modernou multimediálnou miestnosťou, kde majú žiaci možnosť pracovať s iPadmi v rámci rôznych predmetov. Prednosťou našej školy je takisto plne vybavené prírodovedné laboratórium a novo zriadená klubovňa, kde môžeš vo voľnom čase hrať biliard, stolný futbal, stolný tenis, šípky, alebo si čítať diela známych autorov z knižnice.

Prednosti a zaujímavosti:

 • najmodernejšia IT technológia
 • separovanie odpadu na celej škole a v každej triede
 • vlastná školská kaplnka
 • široké uplatnenie našich študentov na vysokých školách doma aj v zahraničí
 • prírodovedné, IT a humanitné semináre pre Tvoju najlepšiu prípravu na VŠ
 • ročné predplatné ku všetkým kurzom LEARN2CODE s možnosťou predĺženia do konca štúdia z rôznych oblastí (programovanie, dizajn, foto a video, marketing, office a iné), ktoré zvýšia kompetencie absolventov pre lepšie uplatnenie sa v ďalšom štúdiu a na trhu práce
 • už počas štúdia môžu žiaci získať zdarma certifikáty, za ktoré sa u komerčných firiem platí, a stať sa tak IT odborníkom v daných oblastiach
 • certifikát finančnej gramotnosti
 • exkurzie po celom Slovensku a v zahraničí (Nemecko, Taliansko, USA, CERN, Veľká Británia a Izrael)
 • možnosť ročného študijného pobytu v USA, ktorý je hradený školou
 • dvojtýždňový letný kurz ANJ s učiteľom z USA
 • lyžiarsky kurz, účelové cvičenia – splavovanie Hornádu, jazda na koni, streľba
 • WIFI pre každého študenta – neobmedzené a zadarmo

divadelný, exkurzný, geografický a rôzne iné krúžky